Choď na obsah Choď na menu
 


Nela Pocisková

 

Nela Pocisková sa narodila 4. októbra 1990 v Bratislave. Je úspešná slovenská speváčka a herečka. Je slobodná a žije so svojimi rodičmi v Bratislave. V roku 2010 zmaturovala na bratislavskom konzervatóriu, odbor hudobno-dramatický.
________________________________________________________

1999 - Keď mala Nela desať rokov, prihlásila sa na svoju prvú televíznu súťaž. V detskej relácii Kakaoslávici prespievala všetkých ostatných účastníkov, a tak by sa dalo povedať, že možno v tomto okamihu jej prvotne zachutil pocit úspechu.


__________________________________________________________________________

Rok 2006 - Spolu s mamou bola od detstva veľkou fanúšičkou legendárnej Mariky Gombitovej. Z toho dôvodu sa v štrnástich rokoch rozhodla vyskúšať šťastie na kastingu k muzikálu Neberte nám princeznú. Keď si producent a režisér Ján Ďurovčík vypočul jej spev, okamžite vedel, že ide o nevídaný talent. Už tri mesiace po výberovom kole účinkovala dovtedy neskúskená Nela na druhej premiére úspešného muzikálu. 
FOTOGALÉRIA

 http://www.nelapociskova.com/sites/default/files/image_gallery/neberte_nam_princeznu_04.jpg
 
_________________________________________________________________________
Rok 2007 - Po tom ako sa v mediálnej branži rozkríklo, že na scéne je nová tvár s obrovským hereckým, speváckym a tiež tanečným nadaním, rozhodli sa tvorcovia vtedy ešte len pripravovaného seriálu Ordinácia v ružovej záhrade, že si Pociskovú prídu pozrieť na vlastné oči. Netrvalo dlho a študentka dostala ponuku pravidelného účinkovania v dlhodobom projekte televízie Markíza. Hrala dcéru Zuzany Fialovej, ktorá medzičasom zo seriálu odišla.
FOTOGALÉRIA

http://img.cas.sk/img/4/gallery/439475_nela-pociskova.jpg

_________________________________________________________________________

 Rok 2008 - V tomto roku prišiel na rad muzikál, ktorý je bez pochyby jedným z najväčších, ale pre samotných účinkujúcich zároveň najťažším. Vo svetoznámom projekte West Side Story stvárnila Nela rolu hlavnej protagonistky Márie.
FOTOGALÉRIA

 
 http://www.nelapociskova.com/sites/default/files/image_gallery/west_side_story_07.jpg
 
_________________________________________________________________________
 
 Rok 2009 - Presne pred rokom účinkovala spolu s Kamilom Mikulčíkom v Eurovízii zo skladbou Leť tmou. Odborníci bez ostychu povedali, že minulý ročník bol najsilnejším v pomere najväčšieho počtu zúčastnených talentov. Absolútnymi víťazmi sa síce nestali, ale poriadne si to užili a ukázali svetu, aké hviezdy máme na Slovensku!
FOTOGALÉRIA

 http://img.topky.sk/big/187990.jpg/eurovizia-kamil-mikulcik-nela-pociskova-foto--peter-frolo.jpg

_________________________________________________________________________

 Rok 2010 - Niekoľko mesiacov bol na scéne muzikál s názvom Čajočky, na ktorý sú lístky dlhodobo dopredu vypredané. Nela v ňom stvárňuje opäť jednu z hlavných rolí. V tomto prípade sa dá pokojne hovoriť o tom, že postava Kristíny bola žiadanej herečke šitá rovno na mieru.
FOTOGALÉRIA

 http://www.nelapociskova.com/sites/default/files/image_bio/11fcajocky.jpg

 _________________________________________________________________________

Rok 2010 - Mladá tanečníčka nepredpokladala, že v Let´s Dance zožne taký úspech, ako doposiaľ nikto pred ňou. Sčítavania diváckych hlasov totiž od počiatku jasne ukazovali, že tanečná partnerka Petra Modrovského každé kolo bezkonkurenčne viedla. A spoločnými silami sa stali víťazmi show! 
FOTOGALÉRIA
 http://img.cas.sk/img/4/articleXL/569564-img-let-s-dance-maj10-party-finale-letsdance-pociskova-modrovsky.jpg

_________________________________________________________
 
Iba pár týždňov ubehlo od dlho očakávaného koncertu víťaza česko-slovenskej hudobnej súťaže Martina Chodúra s Nelou Pociskovou. Vystúpenie dvoch mladých a navyše extrémne nadaných spevákov ohúrilo stovky ľudí a tak hostia počas ich vystúpenia viackrát vstali zo sedadiel.
 

 http://img.cas.sk/img/8/article/783944_nela-pociskova-martin-chodur.jpg

_________________________________________________________________________ 

 Medzi jej úspechy patrí aj tanečná dráma Labuťko. Neskôr účinkovala pod vedením Jozefa Bednárika v predstavení Fidlikant na streche, naspievala hlavnú úlohu princeznej v balete Popolvár v SND.
FOTOGALÉRIA


http://www.nelapociskova.com/sites/default/files/image_gallery/labutko_01.jpg

_________________________________________________________________________

 Popri tom úspešne zmaturovala. Toto obdobie Nela považuje za jedno z najnáročnejších období v živote. 
 
  
__________________________________________________________________________

  Rok 2010 - Populárna Nela Pocisková uspela aj u českých susedov. Nelu môžete najnovšie vidieť v muzikály Robin Hood (Mariannu) ,kde hrá jednu z hlavných postáv .

http://img.blesk.cz/img/1/full/620627_.jpg

__________________________________________________________________________ 

 Rok 2011 - Tento rok bol výnimočný vo svete muzikálov. Vznikol jeden z najúspešnejších muzikálov Československa - Osmy svetadiel, v ktorom hrá Nela hlavnú postavu. Prvá premiéra bola v pražskom divadle KALICH. O pár týždňov na to prišiel sa začal hrávať muzikál aj v Bratislave.
http://img.ihned.cz/attachment.php/840/34354840/ituv35DE7GIJKMjk6PbcdegqSTUw2ARV/osmy_svetadiel.jpg
 
__________________________________________________________________________
 
 Rok 2012 - Nela si zahrala v bláznivom muzikále Pomáda, kde stvárňuje hlavnú postavu Sandy. Tento muzikál odštartoval svoj úspech 6.9.2012 v divadle KALICH a derniéra bola v roku 2014.
FOTOGALÉRIA
 


Presne 14.6.2012 sa v bratislavskom Istropolise konal veľkolepý koncert Nely. Trval približne 2 hodiny a sú naň samé pozitívne kritiky. Okrem Nely si tam zaspievalo pár hostí ako napr. tanečníci zo Slovenského divadla tanca, tanečná skupina The Pastels, hudobníci Marián Čekovský a Henry Tóth, či huslista Dalibor Karvay.
  
FOTOGALÉRIA
         
______________________________________________________________________
 
Rok 2013 - Presnejšie 1.1.2013 TV Markíza začala vysielať seriál Búrlivé víno s tým, že sa natočí 30 častí a seriál skončí. Nikto nečakal, že seriál bude tak veľmi úspešný, že už v tv beží 4. séria a stále je veľmi vysoká sledovanosť. Nela tam hrá hlavnú postavu - vinárku Ninu Dolinskú.
FOTOGALÉRIA (1.-3. séria)
FOTOGALÉRIA (4. séria)
V marci sa splnil Nele veľký sen - zahrať si Júliu vo svetoznámom muzikáli Rómeo a Júlia.
FOTOGALÉRIA
 
 
 
12.10.2013 Nela pustila von svoj prvý videoklip a to ku skladbe Mysterious Boy z prvého CD WAR.
FOTOGALÉRIA


Pre Nelu nezabudnuteľný dátum...14.10.2013...toto je dátum, kedy uzrelo svetlo sveta prvé CD Nely s názvom WAR. Krst sa konal koncom októbra a krstným otcom sa stal známy umelec Robo Roth. Na albume sa nachádza 12 skladieb.
FOTOGALÉRIA z krstu CD


NELA LIVE TOUR 2013 - názov prvého veľkého turné Nely pri príležitosti vydania jej albumu. Mala 16 vypredaných koncertov v rôznych slovenských mestách. Spolu s ňou vystupovali aj Gasp, Slovenské divadlo tanca a v každom meste nejaká skupina mladých talentov z toho mesta.
FOTOGALÉRIA


Rok 2013 zakončila ďalším obrovským úspechom. 29.12.2013 vystúpila na koncerte Andrea Bocelliho ako jeho hosť.
FOTOGALÉRIA

_________________________________________________________________________

 ROK 2014 - Nela si povedala, že tento rok chce mať pokojnejší a potrebuje si trochu oddýchnuť. Teraz natáča už štvrtú sériu úspešného seriálu Búrlivé víno, hráva v muzikáloch Osmy svetadiel a Rómeo&Júlia, prípadne občasne koncertuje.

V októbri sa vysielala CHART SHOW - 30 najlepších legendárnych skladieb ČeskoSlovenska. Nela si zaspievala skladbu od svojej obľúbenkyne Mariky Gombitovej - Vyznanie, ktorá skončila na peknom 10. mieste. 

 FOTOGALÉRIA
     

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Hviezda storocia

Eva,17. 9. 2011 20:35

Uz dlho som nepocula o niekom kto by bol takyto vsestranny-herecka,spevacka,tanecnicka a vyborna studentka.Niekto sa musi strasne snazit aby bol aspon jedno z tohto.Ti sa urcite nadries ties,ale je to aj dar od Boha.Som tebou nadsena a som rada ked ta mozem vidiet vystupovat v hocicom.Drzim palce a pozdravujem.

SI PROSTE SUPER

Majka,19. 5. 2011 9:17

Doteraz som ta velmi nepoznala ale teraz uz len teba pocuvam si premna ako boh a furt sa tesim ked ide byt ordinacia ale hlavne ked si tam ti.A si premna ako boh .Si pemna životny vzor som tvoja najväcsia fanusicka si proste naj.S pozdravom tvoja najvernejsia fanusicka MAJKA :))

Ahoj Nela!

Alex,5. 2. 2011 12:12

Ahoj Nela doteraz som myslel, ze je iba jeden Boh, ale odkedy som vzhliadol Tvoje nadpozemske vykony si to nemyslim. Velmi by ma potesilo, keby si mi raz za mesiac napisala ako sa mas, aspon jednu vetu. Mail: alex4nela(zavinac)zoznam(bodka)sk. Dakujem. Maj sa krasne a uzi si tie 3 mesiace mimo SR!! SI NAJ a SUPER!!! S pozdravom Alex <3. Gratulujem k OTOvi za prve miesto v kategorii Spevacka, za prve miesto v kategorii Herecka a za Absolutneho OTA!! Ak to bude inak, tak je to podvrh!!!!

Ahoj Nela!

Alex,5. 2. 2011 11:59

Ahoj Nela doteraz som myslel, ze je iba jeden Boh, ale odkedy som vzhliadol Tvoje nadpozemske vykony si to nemyslim. Velmi by ma potesilo, keby si mi raz za mesiac napisala ako sa mas, aspon jednu vetu. Mail: alex4nela(zavinac)zoznam(bodka)sk. Dakujem. Maj sa krasne a uzi si tie 3 mesiace mimo SR!! SI NAJ a SUPER!!! s Pozdravom Alex &#9829;&#9829;&#9829;

Pochvala

Jana a Kristínka z LIptovského Mikuláša,19. 10. 2010 10:39

Milá Nela Včera sme boli u nás v LM na Čajočkách boli ste výborné a
profesionálne, želáme nielen Tebe ale ja všetkým ostatným dievčatám veľa zdravíčka, úspechov a šťastia